Co jsou žárové nástřiky

Žárové nástřiky  je nanášení malých částic kovu nataveného do plasticky tekoucího stavu na studený základní materiál. Díky kinetické a tepelné energii těchto malých částic vzniká vrstva kovu s odpovídající pevností a přilnavostí, přičemž nedochází k tepelnému ovlivnění základního materiálu.

Žárové nástřiky

Princip žárového stříkání

Uplynulo již více než sto let od okamžiku, kdy průkopník žárového stříkání Max Ulrich Schoop představil první metalizační zařízení.

Snaha o úsporu drahého materiálu a neustále se zvyšující nároky na odolnost povrchu součástí tak přinesly vývoj dalších technologií
a bezpočet materiálů pro žárové stříkání. Tento obor dnes patří mezi etablované technologie v povrchové úpravě a nachází využití téměř ve všech průmyslových odvětvích.

Materiály pro žárové stříkání prochází neustálým vývojem a tvoří tak velmi široké spektrum čistých kovů, slitin, karbidů kovů a keramických materiálů, které na povrchu součástí zvyšují tvrdost, snižují koeficient tření, zvyšují odolnost vůči abrazi, vytváří elektrickou či tepelnou izolaci, zvyšují korozní odolnost…

Široký výběr technologií a materiálů tak nabízí velmi specifické vlastnosti vrstev, které zajišťují ochranu povrchu součástí i v nejextrémnějších podmínkách.

Princip žárového nástřiku

KONTAKT

 

Radek Škodík

jednatel

Lenka Bernátková

obchodní zástupce

Dana Palenčiárová

obchodní referentka

Lubor Kostrhun

vedoucí provozu

tel.:

+420 602 710 285

 

+420 778 532 882

 

+420 518 345 222

+420 603 452 527

+420 725 802 708

email:

radek.skodik@ts-tech.cz

 

lenka.bernatkova@ts-tech.cz

 

info@ts-tech.cz

 

lubor.kostrhun@ts-tech.cz

© 2005 - 2021 Ts-Tech, s.r.o., Czech Republic | web: zdenekkkukula.cz